Profesjonalna

Fotografia zwierząt

Praca z pupilem nierzadko jest wyzwaniem. Jako wielki miłośnik czworonogów (i nie tylko!) z pasją wchodzę we współpracę z nimi i ich właścicielami. Duży nacisk kładę na zbudowanie sprzyjającej atmosfery, by zwierzak, czując się komfortowo, miał przestrzeń na pokazanie swojego prawdziwego charakteru.

Magia wspomnień

Zrób sobie
pamiątkę

Wyślij zapytanie

Często słyszę o strachu przed sesją, pozowaniem – o obawie, że to będzie nienaturalne. Doskonale je rozumiem, gdyż sam nie czuję się najlepiej przed obiektywem. Pozowanie jest sztuką niełatwą do opanowania, na szczęście zbędną na moich sesjach. Opieram je o aranżowane przeze mnie naturalne sytuacje, w których fotografowane osoby czują się komfortowo. Wspólnie staramy się wyzwolić pozytywną energię, płynącą ze szczerości ludzkich uczuć i emocji.

Dlaczego warto

Zalety współpracy

Wysoka jakość

Do realizacji zleceń używam wysokiej klasy sprzętu, a klient dostaje zdjęcia w rozdzielczości pozwalającej użyć je np na billboardach wielkoformatowych czy profesjonalnych filmach video.

Zaangażowanie

Bardzo ważny jest dla mnie dobry kontakt z klientem. Każde zlecenie jest traktowane priorytetowo, a czas realizacji możliwie najkrótszy.

Kreatywne podejście

Do każdego zlecenia podchodzę ze świeżym spojrzeniem, próbując wychwycić niepowtarzalne momenty. Staram się wydobyć i podkreślić indywidualne cechy fotografowanego obiektu.

Elastyczność

Proces twórczy nie znosi kompromisów: staram się unikać ograniczeń, tak aby efekt końcowy spotkał się z zadowoleniem obydwu stron.

Wyślij zapytanie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

 • Czym jest fotografia zwierząt?

  Fotografia zwierząt to rodzaj fotografii, który koncentruje się na uchwyceniu piękna i naturalnego zachowania różnych gatunków zwierząt. Celem takiej fotografii jest pokazanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, oddanie ich charakteru i zachowania. Najczęściej fotografujemy psy i koty.

 • Fotografia zwierząt – dlaczego wybrać mnie?

  Fotografia zwierząt jest jednym z najtrudniejszych rodzajów fotografii. Liczy się cierpliwość i znajomość zwyczajów fotografowanego zwierzęcia. Podstawy behawioryzmu psów i kotów nie są nam obce. Aby uchwycić ruch zwierzęcia korzystam z najlepszego na rynku sprzętu fotograficznego oraz najszybszych trybów fotografowania. Tworzę zdjęcia zarówno w świetle dziennym, jak i w błyskowym. Odczytujemy sygnały, które wysyłają zwierzęta i dostosowuję się do ich aktualnych potrzeb. Dzięki temu gwarantuję bezstresową atmosferę na sesji.

 • Fotografia zwierząt – gdzie je wykonujemy?

  Fotografie zwierząt mogą być bardzo różne od ciasnych portretów po szerokie kadry plenerowe, gdzie pies stanowi piękne uzupełnienie krajobrazu. Te ostatnie pokazują związek zwierzęcia z naturalnym środowiskiem. Portrety natomiast skupiają się głównie na osobowości i naturze Twojego psa czy kota.

 • Fotografia zwierząt: po co ci sesja z psem?

  Jestem dumnym właścicielem kota, a raczej moja kotka Borsuk jest dumną właścicielką mnie. Rozumiem, że pies czy kot jest po prostu członkiem Twojej rodziny i chciałbyś mieć piękne portrety ze zwierzęciem.

 • Jak przygotować się do sesji z psem?

  Wpierw ustalmy miejsce i czas sesji podczas rozmowy telefonicznej. Przed sesją zadbaj o sierść swojego pupila, nie pozwalaj mu na błotne kąpiele tuż przed planowanym terminem sesji. W dniu sesji powtórz jeszcze raz znane Wam komendy i nie zapomnij o spacerze. Wskazane będzie również niewielkie ograniczenie w karmieniu, by pies czuł się komfortowo. Pamiętaj też o smakołykach, obroży, szczotce do sierści, misce z wodą i wygodnym ubraniu dla siebie.

Opinie

Klienci
mówią

Justyna Zachariasz

Piotr – człowiek z pasją i głową pełną kreatywnych pomysłów przy jednoczesnym otwarciu na wszelkie sugestie współpracy. Osoba zarażająca pozytywną energią i uśmiechem. 

Marek Bodzioch

Świetne zdjęcia, super współpraca klasa, sumienność i profesjonalizm w każdym calu to cechy tego fotografa

Magdalena Zakrzewska

Profesjonalizm i pasja w każdym calu! Od lat współpracuję z Piotrem Dzikiem i ogromnie cenię jego talent fotograficzny. Zawsze mam gwarancję zdjęć najlepszej jakości. Polecam zarówno do fotoreportażu (w tym ślubnego!), jak i zdjęć firmowych/biznesowych.

Jakub Dąbroś

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Nie dość, że wyśmienity fotograf to i kontakt z nim jest przyjemnością samą w sobie.

Paweł Jędo

Piotr jest osobą wrażliwą na piękno i potrafi je w dniu ślubu wyłuskać. Jest przy tym bardzo towarzyski i pomocny. Gdy trzeba to jest niewidoczny by nie zakłócać przebiegu wydarzeń, gdy pary młode lub goście chcieli by podkręcił wydarzenia robił to bardzo bardzo sprawnie. I niby to Dzik ale raczej poruszający się jak kot. Chodzi, obserwuje i łapie to co najlepsze w swoje kadry.