Profesjonalna

Fotografia artystyczna

To typ sesji w trakcie której puszczamy wodze fantazji, by stworzyć cieszące oko obrazy. Często mocno ingeruję w kolorystykę, plastykę, stosuję mocny retusz i modyfikuję zdjęcia w programach graficznych.

Magia wspomnień

Profesjonalna
fotografia

Wyślij zapytanie

Często słyszę o strachu przed sesją, pozowaniem – o obawie, że to będzie nienaturalne. Doskonale je rozumiem, gdyż sam nie czuję się najlepiej przed obiektywem. Pozowanie jest sztuką niełatwą do opanowania, na szczęście zbędną na moich sesjach. Opieram je o aranżowane przeze mnie naturalne sytuacje, w których fotografowane osoby czują się komfortowo. Wspólnie staramy się wyzwolić pozytywną energię, płynącą ze szczerości ludzkich uczuć i emocji.

Dlaczego warto

Zalety współpracy

Wysoka jakość

Do realizacji zleceń używam wysokiej klasy sprzętu, a klient dostaje zdjęcia w rozdzielczości pozwalającej użyć je np na billboardach wielkoformatowych czy profesjonalnych filmach video.

Zaangażowanie

Bardzo ważny jest dla mnie dobry kontakt z klientem. Każde zlecenie jest traktowane priorytetowo, a czas realizacji możliwie najkrótszy.

Kreatywne podejście

Do każdego zlecenia podchodzę ze świeżym spojrzeniem, próbując wychwycić niepowtarzalne momenty. Staram się wydobyć i podkreślić indywidualne cechy fotografowanego obiektu.

Elastyczność

Proces twórczy nie znosi kompromisów: staram się unikać ograniczeń, tak aby efekt końcowy spotkał się z zadowoleniem obydwu stron.

Wyślij zapytanie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

 • Czym jest fotografia artystyczna?

  Fotografia artystyczna to rodzaj fotografii, który skupia się na twórczym wyrażaniu artystycznym poprzez użycie różnych technik, stylów i koncepcji. Jest to rodzaj fotografii, który ma na celu przedstawienie tematu w sposób oryginalny, innowacyjny i zaskakujący. Cechuje ją duża kreatywność oraz to, że fotograf wkłada w nią część siebie: swoje własne spojrzenie na dany temat, charakterystyczny dla siebie styl oświetlenia obiektu, swoje przekonania i emocje względem przedmiotu/podmiotu fotografii. To wszystko powoduje, że fotografia artystyczna postrzegana jest bardzo subiektywnie nie tylko jako „ładna” lub „nieładna” lecz jako wnosząca coś nowego w życie człowieka lub nie.

  Najważniejsze cechy fotografii artystycznej to oryginalność, kreatywność, innowacyjność, indywidualność i ekspresja artystyczna. Fotografia artystyczna powinna wyrażać wizję i styl fotografa, a nie tylko przedstawiać obiektywne fakty.

  Wybierając fotografa do swojej sesji zdjęciowej, koniecznie sprawdź jego portfolio, by wziąć pod uwagę powyższe czynniki.

 • Jak przygotować się do sesji artystycznej?

  Po pierwsze, przygotuj się na to, by wiedzieć, czego chcesz. Przejrzyj portfolio fotografa, by zainspirować się jego gotowymi pracami. Dowiedz się wcześniej, co podoba się właśnie Tobie i zastanów się, jak to opisać, by fotograf zrozumiał Twoją koncepcję – będzie to pomocne przy tworzeniu zdjęć oddających Twoją osobowość. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie detale będą ważne.

 • Zdjęcia artystyczne – jak się ubrać?

  Pamiętaj o tym, że o ile nie chcesz sesji stylizowanej, zdjęcia mają pokazać Ciebie. Weź ze sobą swoje ulubione ubrania, w których po prostu czujesz się dobrze. Wizja i kreatywność fotografia sprawią, że pokaże Cię w nich w najlepszy możliwy sposób. Skonsultuj się wcześniej telefonicznie odnośnie kolorystyki miejsca, gdzie wykonywana będzie fotografia artystyczna.

 • Jaki makijaż do fotografii artystycznej?

  Przygotuj się na to, że profesjonalny aparat fotograficzny widzi znacznie więcej niż ludzkie oko, mimo tego, że światło studyjne może spłycić nieco kolory makijażu. Do bliskich portretów proponuję wykonać nieco cięższy makijaż niż nosiłabyś na co dzień. Kryjący podkład i matowe wykończenie pudrem będzie wyglądać naturalniej niż to samo wykonane przez retuszera na etapie obróbki zdjęć.

 • Skąd brać inspirację do sesji?

  Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie w internecie zdjęć, które będą podstawą do stworzenia pomysłu na sesję. Często też inspiracja rodzi się w trakcie wstępnej rozmowy z fotografem. Warto więc napisać lub zadzwonić, by podzielić się z nim swoimi pomysłami.

Opinie

Klienci
mówią

Justyna Zachariasz

Piotr – człowiek z pasją i głową pełną kreatywnych pomysłów przy jednoczesnym otwarciu na wszelkie sugestie współpracy. Osoba zarażająca pozytywną energią i uśmiechem. 

Marek Bodzioch

Świetne zdjęcia, super współpraca klasa, sumienność i profesjonalizm w każdym calu to cechy tego fotografa

Magdalena Zakrzewska

Profesjonalizm i pasja w każdym calu! Od lat współpracuję z Piotrem Dzikiem i ogromnie cenię jego talent fotograficzny. Zawsze mam gwarancję zdjęć najlepszej jakości. Polecam zarówno do fotoreportażu (w tym ślubnego!), jak i zdjęć firmowych/biznesowych.

Jakub Dąbroś

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Nie dość, że wyśmienity fotograf to i kontakt z nim jest przyjemnością samą w sobie.

Paweł Jędo

Piotr jest osobą wrażliwą na piękno i potrafi je w dniu ślubu wyłuskać. Jest przy tym bardzo towarzyski i pomocny. Gdy trzeba to jest niewidoczny by nie zakłócać przebiegu wydarzeń, gdy pary młode lub goście chcieli by podkręcił wydarzenia robił to bardzo bardzo sprawnie. I niby to Dzik ale raczej poruszający się jak kot. Chodzi, obserwuje i łapie to co najlepsze w swoje kadry.