Profesjonalna

Fotograf modowy Kraków

Odkryj niepowtarzalny świat mody z naszym doświadczonym fotografem modowym w Krakowie. Rdzeniem naszych sesji jest perfekcyjna prezentacja odzieży, podkreślając naturalne piękno modelki oraz wyjątkowe miejsce. Skorzystaj z naszego bogatego doświadczenia i przekonaj się, jak magiczne mogą być Twoje zdjęcia!

Unikalna jakość

Zaskocz
klientów

Wyślij zapytanie

Często słyszę o strachu przed sesją, pozowaniem – o obawie, że to będzie nienaturalne. Doskonale je rozumiem, gdyż sam nie czuję się najlepiej przed obiektywem. Pozowanie jest sztuką niełatwą do opanowania, na szczęście zbędną na moich sesjach. Opieram je o aranżowane przeze mnie naturalne sytuacje, w których fotografowane osoby czują się komfortowo. Wspólnie staramy się wyzwolić pozytywną energię, płynącą ze szczerości ludzkich uczuć i emocji.

Dlaczego warto

Zalety współpracy

Wysoka jakość

Do realizacji zleceń używam wysokiej klasy sprzętu, a klient dostaje zdjęcia w rozdzielczości pozwalającej użyć je np na billboardach wielkoformatowych czy profesjonalnych filmach video.

Zaangażowanie

Bardzo ważny jest dla mnie dobry kontakt z klientem. Każde zlecenie jest traktowane priorytetowo, a czas realizacji możliwie najkrótszy.

Kreatywne podejście

Do każdego zlecenia podchodzę ze świeżym spojrzeniem, próbując wychwycić niepowtarzalne momenty. Staram się wydobyć i podkreślić indywidualne cechy fotografowanego obiektu.

Elastyczność

Proces twórczy nie znosi kompromisów: staram się unikać ograniczeń, tak aby efekt końcowy spotkał się z zadowoleniem obydwu stron.

Wyślij zapytanie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

 • Czym jest fotografia modowa?

  Fotografia modowa to rodzaj fotografii, który koncentruje się na prezentowaniu mody, strojów i stylizacji. Celem takiej fotografii jest pokazanie ubrań w najlepszym świetle. Zalicza się ona zatem do fotografii komercyjnej, reklamowej.

 • Fotograf mody – jaki powinien być?

  Najważniejsze cechy dobrej fotografii modowej to umiejętność uchwycenia charakterystycznych momentów, wykorzystanie światła i kolorów, kreatywność i cierpliwość, a także umiejętność pracy z modelem i stylistą.

 • Fotografia modowa – jakie są jej zastosowania?

  Zdjęcia modowe wykonuje się zazwyczaj po to, by wpłynąć na wizerunek marki (lookbooki) lub bezpośrednio sprzedać wyprodukowaną przez daną firmę odzież (zdjęcia na białym tle). Zarówno jedne jak i drugie fotografie umieszcza się na portalach społecznościowych czy w sklepach internetowych.

  Oddzielną grupę stanowią modowe sesje zdjęciowe wykonywane na zlecenia influencerów w celu zrealizowania współprac z ich zleceniodawcami.

 • Jakie są najlepsze techniki i narzędzia do robienia zdjęć modowych?

  W fotografii mody korzystamy ze światła błyskowego, jeśli fotografujemy w studiu na białym tle. Dzięki wysokiej jakości miękkiemu światłu jesteśmy w stanie odwzorować wszystkie detale, jakie mają być widoczne na zdjęciu. Możemy też korzystać ze światła dziennego, wtedy fotografowane ubrania będą wyglądać naturalniej, a zdjęcia pokażą ubranie w użyciu.

 • Jakie są najważniejsze elementy sesji fotograficznej modowej?

  Najważniejsze elementy sesji fotograficznej modowej to dobór odpowiedniej lokalizacji, scenografii i rekwizytów, dobór odpowiedniego modela, stylizacji i makijażu, wykorzystanie naturalnego światła lub odpowiedniego oświetlenia i innych technik, takich jak np. odpowiednie kadrowanie i ustawienie.

 • Jakie są najlepsze porady dla fotografów, którzy chcą robić dobre zdjęcia modowe?

  Najlepsze porady dla fotografów, którzy chcą robić dobre zdjęcia modowe, to: dbałość o jakość zdjęć, wykorzystanie kreatywnych pomysłów i technik, odpowiedni dobór modeli, stylizacji i rekwizytów, odpowiednie ustawienie i kadrowanie zdjęć, a także dbałość o dobry kontakt i współpracę z zespołem podczas sesji fotograficznej. Ważne jest również, aby mieć odpowiednie portfolio, pokazujące umiejętności i doświadczenie w fotografii modowej.

Opinie

Klienci
mówią

Justyna Zachariasz

Piotr – człowiek z pasją i głową pełną kreatywnych pomysłów przy jednoczesnym otwarciu na wszelkie sugestie współpracy. Osoba zarażająca pozytywną energią i uśmiechem. 

Marek Bodzioch

Świetne zdjęcia, super współpraca klasa, sumienność i profesjonalizm w każdym calu to cechy tego fotografa

Magdalena Zakrzewska

Profesjonalizm i pasja w każdym calu! Od lat współpracuję z Piotrem Dzikiem i ogromnie cenię jego talent fotograficzny. Zawsze mam gwarancję zdjęć najlepszej jakości. Polecam zarówno do fotoreportażu (w tym ślubnego!), jak i zdjęć firmowych/biznesowych.

Jakub Dąbroś

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Nie dość, że wyśmienity fotograf to i kontakt z nim jest przyjemnością samą w sobie.

Paweł Jędo

Piotr jest osobą wrażliwą na piękno i potrafi je w dniu ślubu wyłuskać. Jest przy tym bardzo towarzyski i pomocny. Gdy trzeba to jest niewidoczny by nie zakłócać przebiegu wydarzeń, gdy pary młode lub goście chcieli by podkręcił wydarzenia robił to bardzo bardzo sprawnie. I niby to Dzik ale raczej poruszający się jak kot. Chodzi, obserwuje i łapie to co najlepsze w swoje kadry.